2.19.6.2. Імпорт пошти

При використанні цього способу наш сервер підключається по протоколу IMAP до поштової скриньки, розміщеної на вказаному поштовому сервері, і з неї копіюються всі листи з усіх папок (як стандартних, так і створених вручну). Скопійовані листи на сервері-джерелі не видаляються.

Важливі моменти:

  • Дублікати листів не переносяться. Якщо в поштовій скриньці зберігається кілька екземплярів одного і того ж листа, перенесеться лише один екземпляр.
  • Повторний запуск імпорту переносить тільки нові листи. Листи, які вже були перенесені раніше, знову не переносяться.
  • Якщо імпорт пройшов без помилок, але на сервері залишилися неперенесённие листи, то він буде автоматично повторюватися до 20 разів.
  • Для Gmail:
    • Gmail дозволяє завантажувати по IMAP максимум 2,5 ГБ на день, тому за раз із поштової скриньки Gmail можна імпортувати не більше 2 ГБ. Якщо в поштовій скриньці більше 2 ГБ пошти, імпорт потрібно запускати кілька разів у різні дні — листи при цьому дозавантажимуться. При цьому не запускайте імпорт більше 1 разу на добу, оскільки при вичерпанні денного ліміту 2,5 ГБ Gmail поверне помилку, і поштові клієнти до кінця дня не зможуть працювати з поштовою скринькою по IMAP.
    • Якщо в обліковому записі Google увімкнена двоетапна аутентифікація, замість пароля облікового запису використовуйте спеціальний пароль застосунку. Створити його можна за інструкцією.
  1. Відкрийте розділ «Поштові скриньки».
  2. У рядку з поштовою скринькою натисніть «Імпорт пошти»:
  3. Заповніть форму на вкладці «IMAP» і натисніть «Імпортувати пошту»:
    • «IMAP-налаштування» — виберіть поштовий сервіс, з якого потрібно імпортувати пошту:

      Вкажіть дані для підключення до поштового сервера (їх слід уточнювати в підтримці поштового сервісу або адміністратора сервера, звідки імпортується пошта):

      • «IMAP-сервер» — адреса IMAP-сервера, з якого потрібно імпортувати пошту.
      • «IMAP-порт» — порт для підключення до IMAP-сервера.
      • «SSL захист з’єднання» — увімкніть, якщо потрібно використовувати шифрування під час підключення.
      • «Не перевіряти валідність SSL-сертифікату» — увімкніть, якщо використовується захищене з’єднання і IMAP-сервер, з якого імпортується пошта, не має валідного SSL-сертифіката (наприклад, використовує самопідписаний).
    • Вкажіть логін та пароль поштової скриньки, з якої потрібно імпортувати пошту, за допомогою перемикача виберіть, імпортувати всю пошту або тільки пошту за останні кілька днів (кількість днів потрібно буде вказати самостійно):
  4. Чекайте завершення імпорту. Після завершення на пошту облікового запису буде надіслано повідомлення, в якому буде вказано, звідки і куди виконувався імпорт, а також кількість перенесених листів і їх загальний обсяг.

Коли вся пошта буде перенесена, в налаштуваннях домену можна встановити наші MX-записи, щоб вхідна пошта надходила не в скриньки на старому хостингу, а в скриньки, створені у нас.

Формат mbox використовується для експорту пошти з поштової скриньки.

При використанні цього способу на наш сервер завантажуються листи з файлу у форматі mbox. Цей формат є текстовим файлом, в якому всі листи зберігаються у вигляді тексту один за одним (дані кожного листа у файлі починаються з тексту From і закінчуються порожнім рядком). Саме в цьому форматі зберігаються листи з поштової скриньки Gmail під час експорту даних за допомогою Google Takeout.

Максимальний розмір файлу 30 ГБ

Розмір файлу, що імпортується, не повинен перевищувати 30 ГБ. Файли більшого об’єму можна розбити на частини за допомогою текстового редактора (Notepad++, VS Code та ін.) або спеціалізованих програм.
  1. Відкрийте розділ «Поштові скриньки».
  2. У рядку з поштовою скринькою натисніть «Імпорт пошти»:
  3. На вкладці «mbox» виберіть файл у форматі mbox та натисніть «Імпортувати пошту».

Якщо варіант автоматичного перенесення з яких-небудь причин не підходить (наприклад, поштовий сервер, звідки потрібно переносити пошту, не підтримує IMAP), можна перенести листи вручну за допомогою поштового клієнта.

  1. Створіть поштову скриньку з тією ж назвою, з якою вона була створена на старому хостингу.
  2. Підключіться за допомогою поштового клієнта Thunderbird відразу до двох поштових скриньок:
    • До нової поштової скриньки, створеної на нашому хостингу, в яку потрібно перенести листи (обов’язково по протоколу IMAP).
    • До старої поштової скриньки, створеної на старому хостингу, з якої потрібно перенести листи.
  3. В Thunderbird зліва виберіть поштову скриньку та папку, з якої буде виконуватися перенесення листів.
  4. Виділіть всі листи, які потрібно перенести.
  5. Натисніть правою кнопкою миші на виділених листах і в меню виберіть «Копіювати в папку».
  6. У контекстному меню виберіть поштову скриньку і папку, куди повинні бути переміщені листи.
  7. Дочекайтеся завершення процесу копіювання листів.

Скріншот з прикладом процесу копіювання листів з поштової скриньки test1 (Створеного на старому хостингу) в поштову скриньку test (Створений у нас):

Після того, як вся пошта буде перенесена, в налаштуваннях домену можна встановити наші MX-записи, щоб вхідна пошта надходила не в скриньки на старому хостингу, а в скриньки, створені у нас.

Зміст